PTT’den Pttcell geliyor!

PTT’den Pttcell geliyor!

PTT'den Pttcell geliyor!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avea‘nın desteğiyle Pttcell markası altında iletişim sektörüne giriş yapan PTT tanıtım toplantısı düzenledi.

Yeni hizmetini tanıtmak amacıyla Ankara Sheraton Otel’de toplantı yapan PTT, mobil iletişim sektöründe 2 yılda 5 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Pttcell  ilk aşamada faturasız tarife ile 200 PTT merkezinde, Mart ayı sonunda ise bütün PTT merkezlerinde satılmaya başlayacak. Pttcell  ile PTT’nin ‘T’sini mobil olarak geri döndürerek mobil şebeke ve teknik alt yapısını Avea hazırlıyor.

PTT Genel Müdürü Tural, Pttcell ile GSM kullanıcılarına hesaplı hizmet sunarak 2 yılda 5 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Tural, “Pttcell ile 1995 yılında Türk Telekom’un bizden ayrılması sürecine kadar içerisinde olduğumuz bir alana farklı bir şekilde tekrar adım atmış oluyoruz. Pttcell hizmetin ilk aşamasını 200 PTT merkezimizden başlatıyor ve 2013 yılı sonunda bu sayıyı bine çıkartıyoruz. ‘Türkiye’ye hesaplı hattı sunuyoruz” dedi.

Avea CEO’su Erkan Akdemir, “172 yıllık geçmişi ile ülkemizin köklü ve güvenilir kurumlarından olan PTT ile Avea olarak yaptığımız işbirliği ile yeni hazırladığımız projede Pttcell ile sınırlar ve eşitsizlikler ortadan kalktı. Fırsatlar 77 milyon ve 81 ilin adeta ayağına geldi.” ifadelerini kullandı.

Bakan Yıldırım’dan 10 Kuruşluk Tarife Tavsiyesi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da “PTT’nin ‘T’si geri geliyor. Anadolu insanı konuşmayı sevmez, 2 dk 10 kuruş yaparsanız güzel olur. Daha kısa süreli daha ucuz.” şeklinde konuştu. Yıldırım, Avea CEO’su ve PTT Genel Müdürü’ne “Bundan kim ne kazanıyor?” diye sordu. PTT Genel Müdürü’nün “Vatandaş kazanıyor.” dedi.

Tanıtım programında Pttcell’in ilk hattı Bakan Yıldırım’a verildi. Kendi hattını telefonuna takan Yıldırım’a ilk telefon da Pttcell Müşteri Hizmetleri’nden tarifeler hakkında bilgilendirmek için yapıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ