T.C. Kimlik No ile SSK Sorgulaması

T.C. Kimlik No ile SSK Sorgulaması

SSK sorgulama işlemleri artık internet üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor. E-devlet şifresi ile giriş yapılarak SSK hizmet Dökümüne anında ulaşılabiliyor. Ancak e-devlet şifresi almak için zaman bulamayanlar, e-devlet şifresi kilitlenenler, e-devlet şifresini unutanlar sorgulama işlemlerini yapmakta güçlük çekiyorlardı. Bu sorunun önüne geçmek için 15 Aralık 2011 tarihinden itibaren SSK Sorgulama işlemleri artık şifresiz olarak yapılabiliyor. Sadece e-Devlet sistemine taşınan SSK Sorgulama uygulamasına artık kişisel kimlik bilgileri ile kolayca erişilmesi sağlandı. Peki SSK Sorgulamasını nasıl, ne şekilde yapacağınızı biliyor musunuz? Şimdi geniş kapsamlı olarak anlatacağız.

Ssk Sorgulamasını Nasıl Yapabilirim?

Yeni uygulama ile T.C. kimlik numarasının yanında nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe, cilt no gibi özel bilgilerin girilmesi gerekiyor.

E-devlet Şifresiz Olarak SSK Sorgulaması için Tıklayınız

Üstteki bağlantıdan giriş yaparak formu kişisel bilgilerinizi doldurun, güvenlik kodunu da girerek “Sorgula” butonuna tıklayın. Daha sonra aşağıdaki gibi ekran ile karşılaşacaksınız. Uyruk bölümünden herhangi bir alanı seçmeden sorgulama işlemlerinizi yapmalısınız.

Giriş işlemlerinizi yaptıktan sonra aşağıdaki gibi alanla karşılaşacaksınız. Fotoğrafta belirttiğimiz  “HİZMET DÖKÜMÜ 4A bağlantısına tıklayarak SSK Sorgulama işlemini gerçekleştirebilir, hizmetlerinizi sorgulayabilirsiniz. SGK Hizmet Dökümü

T.C Kimlik NO ile SSK Sorgulaması yaparak işverenin siz hangi tarihte sigortalı yaptığını, SSK’nızın yatıp yatmadığını anında görebilirsiniz. Şimdi sizde T.C kimlik numaranızla son 12 aylık SSK Sorgulamasını aşağıdaki bağlantıdan yapabilirsiniz.

T.C No ile SSK Sorgulama için Tıklayınız

Herhangi bir problemle karşılaştığınızda bize aşağıdan yorum yazarak bildirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Levent ege dedi ki:

    Ben zihinsel engelli vatabdasim ne zaman emekli olabilirim 18 yasimda beri sigortam var

BİR YORUM YAZ