Tekel Bayi Açmak İçin Gerekli Evraklar

Tekel Bayi Açmak İçin Gerekli Evraklar

Tekel şirketi herkesin için bir numaralı içecek markasıdır. Bu şirket eski zamanlardan beri insanlara hizmet eder ve Türkiye’de ülkeye yardımcı olan birçok hizmeti bulunmaktadır. Bunlar sadece içki ve diğer alanlar ile sınırlı değildir. İçki ve sigara dışında birçok içecek satışları bulunmaktadır. Bu satışların yapımı ile ilgilendikleri için birçok alanda satışlar gerçekleşmektedir.

Tekel Bayi Açmak İçin Gerekli Evraklar

 

Bu satışları daha fazla yapabilmek ve tekel bayiliği ile kendi işinizi yapabilirsiniz. Böylelikle istediğinizi elde edebilirsiniz. Fakat tekel bayi açılırken şirketin sizlerden istedikleri bazı şartlar ve koşulları bulunmaktadır. Bu şartları açıklamak gerekirse birincisi nüfus cüzdanı sureti ve ikametgâh kağıdı, 2–3 adet vesikalık fotokopisi, tapu fotokopisinin bir kopya örneği ya da normali, yapı kullanım izni kağıdı, tuttuğunuz yer kiralık ise kira mukavelesi veya notere bağlı olan bir örneği, vergi levhası örneği, ilgili esnaf odasına ya da sizlerin bağlı olduğu ticaret odalarına bir kaydınız bulunması gerekmektedir.

Bunların dışında ise Sigorta, Bağkur veya emeklilik cüzdanının bir örneğini, çeşitli adınıza fatura bilgisini, işyerinde bulunan yere kartlı su sayacı takılması, itfaiyeden kontrol ekipleri rapor hazırlayarak almanız ve tekel şirketine bildirmeniz önemlidir. Kendi şahısınız ile ilgili emniyetten bir kimlik fotokopinizi istemeniz gerekmektedir. İmza sirküleri, ticaret sicil gazetesi fotokopinizi göstermeniz gerekmektedir. Sizde tüm bu şartları ve kuralları göz önüne alarak kendi işinizi açmak için çabalamalarda bulunabilirsiniz.

 


Bir önceki yazımız olan 2014- ALS Ne zaman yapılacak? başlıklı makalemizde 2014 ALS Başvuru Kılavuzu, 2014 ALS’ye Başvuru şartları ve 2014 Askeri Liseler sınavı başvuru şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ