Yurt Dışında Şirket Kurmak İçin İstenen Belgeler

Yurt Dışında Şirket Kurmak İçin İstenen Belgeler

Şirket kurmak için ilk olarak şirketinizin tipini belirlemeli ve uzun bir araştırma yapmalısınız. Bu araştırma şu yönde olmalıdır. Yaptığınız işe göre gireceğiniz ülkedeki şartların durumu, siyasi durum veya mülkiyet hakları durumu, gireceğiniz ülkenin ekonomik durumu ve alım gücü ortalaması, Başlangıç evresindeki tavır ve yönetiminiz, işinizle alakalı Pazar araştırmaları yapmak, Gireceğiniz ülkeden çalışanlarınızın olması dil farklılığını da ortadan kaldıracak ve tercüman masrafından sizi kurtaracaktır.
Yurt Dışında Şirket Kurmak İçin İstenen Belgeler
Kuracağınız şirket yurt dışında kuruluyor ise; istenen evraklarınızın içinde geçerli süresi ve vizesi olan pasaportunuz yanında oturduğunuz ikamet adresinizi gösteren bir belge, Kuracağınız işin adresi veya kira sözleşmesi, iş yeri kontratı ile işyeri kontratına dair vergilerin alındığını gösteren belgelerin tamamı isteniyor. Ayrıca bu şirket size aitse birkaç tane ek belge ile fotoğraf da istenebiliyor. Ayrıca kendi ülkenizden de yurt dışında hizmet için destekler de olabiliyor. Kiralanan yerin metrekaresine varıncaya kadar detaylı bilgilerin yurt dışında ataşelik veya müşavirlik üzerinden işleme alınmış olması gerekiyor. Bu desteklerin iş yerinin açık olduğu zamanlarda da devamı için gerekli evraklarda bulunuyor. Kira kontratının her sene aslı veya noter tasdikli örneği, iş akitleri, Pasaport fotokopileri, Devam eden şirketin bilgilerini gösteren evraklar devamlı surette yenilenerek aslı veya noter tasdikli hali ibraz edilerek alınan yurt dışı destekler alınmaya devam eder.


Bir önceki yazımız olan 2014- ALS Ne zaman yapılacak? başlıklı makalemizde 2014 ALS Başvuru Kılavuzu, 2014 ALS’ye Başvuru şartları ve 2014 Askeri Liseler sınavı başvuru şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mehmet dedi ki:

    mehmet.seyitoğlu.yş.43.by.1.78.kg.78.½.40.raporum.var.daha.önçe..çaliştim…şuhan…işsızım.işi.ariyorum.lutfen.cok.medğurum.kaldi lutfen bana yardımci olun.saygilarla arz.ve.telep.ediyorum..adrs.cebeci.mah.2539.sk.18.sultangazi.

BİR YORUM YAZ