Döviz Kuru Sorgulama

Döviz Kuru Sorgulama

merkez_bankasi_doviz_kurlariDolar, Euro gibi uluslararası ticarette kullanılan para birimleri ülkemizde döviz olarak adlandırılmaktadır. Ülkemizde birçok ticari faaliyetlerde yabancı para birimleri baz alınmaktadır. Günümüzde ithilat- ihracat yapanlar döviz kurunu baz alarak fiyatalrını belirlemektedir. Birçok kişi banka kredilerini, gayrimenkul kiralamalarını bile döviz kuruna göre belirlemektedir. Bu durumda da günlük döviz kurlarının takip edilmesi önem arz etmektedir.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası resmi olarak Döviz işlemlerini yürüten bir kamu kurumudur. Serbest piyasada döviz kurlarında farklılıklar olabilmektedir. Ancak Merkez Bankası ve bankalardaki döviz verileri ticari işlemlerde dikkate alınması gereken resmi verilerdir. Merkez Bankası’nın Döviz kurları sayfasında, güncel döviz verilerine ulaşmak mümkündür. Siteden anlık olarak döviz kurlarını öğrenebilir, döviz hareketlerini güncel olarak izleyebilirsiniz. Dolar, Euro, Sterlin, Frank, Kron, Dinar gibi para birimlerinin döviz alış, döviz satış, efektif alış, efektif satış rakamlarına ulaşabilirsiniz. Sayfada döviz fiyatlarının yanı sıra çapraz kurları da görebilirsiniz. Merkez Bankası’nın Döviz Kuru Sorgulama sayfasına ulaşmak için tıklayınız.


Bir önceki yazımız olan Evde Kibrit Paketleme Yaparak Para Kazanma başlıklı makalemizde Ek iş 2014, ek iş imkanları ve ek iş yapmak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ