İMKB Veri Sorgulama

İMKB Veri Sorgulama

borsa-istanbulTürkiye’de menkul kıymet alım satım işlemlerini resmi ortamda yapmak amacıyla görevi Türkiye’deki borsaların kuruluş esas ve şartlarını düzenlemek üzere 6 Ekim 1984’te İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) hizmete başladı. Türkiye’nin sermaye piyasalarını etkinleştirmek, hisse senedi, devlet tahvili ve hazine bonosu satışı yapmak üzere faaliyetlerini sürdüren kuruluş 5 Nisan 2013 tarihinde adını “Borsa İstanbul” (BİST) olarak değiştirdi. Sermaye piyasasında faaliyet gösteren Türk ve yabancı kaynaklı bankalara, aracı kurumlara saklama ile takas hizmeti veren BİST, bir meslek kuruluşu olarak yatırım ve kalkınma bankaları, ticari bankalar ve aracı kurumlardan oluşan üyelere sahiptir. BIST’de hisse senedi, devlet tahvili ve hazine bonosu işlem görmektedir.

Borsa İstanbul’un resmi sitesinden “Veri Sorgulaması” yapabilirsiniz. Sayfada Hisse senetleri Piyasası Bültenleri, Geçici Kapanış Bültenleri, Lot Altı İşlemler, Hisse-Marj Bilgileri, Şirket Haberleri ve benzeri bilgiler bulunuyor. Borsa İstanbul Veri Sorgulaması için Tıklayınız!

 

 


Bir önceki yazımız olan Evde Kibrit Paketleme Yaparak Para Kazanma başlıklı makalemizde Ek iş 2014, ek iş imkanları ve ek iş yapmak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ