Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama

Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama

iptal-davasi-dilekce-ornegi-askeri-1Vatandaşlar Türkiye genelinde, tüm adli ve idari mahkemeler ile icra dairelerindeki işlerini artık internetten takip edip, sorgulayabiliyorlar. Adalet Bakanlığı tarafından sunulan hizmet kapsamında vatandaşların elektronik ortamda adli işlemlerini takip edip, sonuçlarını sorgulamaları mümkün oluyor.

Adalet Bakanlığı, mahkeme kararlarının ve diğer adli işlemlerin SMS yoluyla ilgililerin cep telefonlarına gönderilmesi için teknolojinin nimetlerinden yararlanarak bir sistemi hayata geçirdi.

Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi kısa adıyla UYAP adı verilen sistem ile birçok adli konular SMS ve internetten bilgilinmemizi sağlıyor. Yönetim bilişim sistemlerinden biri olan yargı birimlerinin ve Adalet Bakanlığı’nın merkez birimlerinin iş süreçlerini hızlandıran, iş yükünü azaltan, güvenilirliğini arttıran ve kurumu kâğıtsız ortama taşıyan bir bilgi sistemi UYAP vatandaşlara SMS Bilgi Sistemi ile de hizmet veriyor. Sisteme vatandaş, avukat, kurumsal, bilirkişi portallarından giriş yapılıyor. Sistemde dava bilgileri de dâhil olmak üzere, seçtiğiniz portallar üzerinden bilgi, veri ve duyuruların, kısa mesaj (SMS) aracılığı ile alabilirsiniz.

E-devlet üzerinden de Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bunun için e-devlet şifrenizle sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

 

UYAP  Mahkeme Dava Dosyası Sorgulaması yapmak için Tıklayınız! 

E-devletten Mahkeme Dava Dosyası Sorgulaması yapmak için Tıklayınız! 


Bir önceki yazımız olan Evde Kibrit Paketleme Yaparak Para Kazanma başlıklı makalemizde Ek iş 2014, ek iş imkanları ve ek iş yapmak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ