Trafik Cezası Sorgulama 2018

Trafik Cezası Sorgulama

Pek çok sorgulama ve bilgi teyidi işlemini rahatlıkla yapabildiğimiz internet üzerinden aynı şekilde trafik cezalarını da sorgulamak mümkün. İnternet üzerinden trafik cezası sorgulama birkaç adımda gerçekleştirilebilecek basit bir işlemdir. Sorguladığınız trafik cezasının size ait olmadığını düşünüyorsanız buna itiraz edebileceğinizi de ayrıca belirtelim.

Trafik cezası sorgulama işleminizi Emniyet Genel Müdürlüğü’ne giderek yapabileceğiniz gibi internet üzerinden de kolayca öğrenebilirsiniz. Trafik cezalarını internetten sorgulama son derece basit bir işlemdir; yalnızca birkaç adımda trafik cezalarınızı sorgulayabilirsiniz. Yazımızda trafik cezası nasıl sorgulanır, E-Devlet üzerinden trafik cezası sorgulanabilir mi, Gelir İdaresi Başkanlığı trafik cezaları nasıl ödenir gibi sorularınızın yanıtını ve trafik cezalarıyla ilgili meral ettiğiniz her şeyi bulabilmeniz mümkün.

EGM Trafik Cezası Sorgulama

Emniyet Genel Müdürlüğü sitesinde yer alan trafik cezası sorgulama sayfasına giriş yaptıktan sonra TC kimlik numaranızı, adınızı ve soyadınızı, doğum yılınızı yazarak giriş yapabilirsiniz. Buradan adınıza olan trafik cezalarını sorgulama yapabilirsiniz.

Trafik Cezası Sorgulama E-Devlet

Trafik cezalarınızı E-Devlet üzerinden de sorgulayabilirsiniz. Bunun için bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi henüz almadıysanız size en yakın PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınız ile başvuruda bulunabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet sayfasına girerek kimliğinizi doğrulamanız gerekiyor. Bunun için “Kimliğimi Doğrula” seçeneğine tıklayarak TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmenizi yeterli. Devlet ve kamu kuruluşları ile ilgili tüm işlemlerinizi güvenle yapabileceğiniz E-Devlet sistemi aynı zamanda trafik cezalarını sorgulama hizmetini de sunmaktadır.

GİB Trafik Cezası Sorgulama

Gelir İdaresi Başkanlığı yani GİB trafik cezası sorgulama için de İnternet Vergi Dairesi sayfasına girerek sizden istenen bilgileri girmeniz gerekmektedir. Burada plakanız, TC kimlik numaranız ya da vergi numaranız, tescil tarihi gibi bilgileri girdikten sonra dilediğiniz sorgulamaları ve ödemeleri yapabilirsiniz. Anlaşmalı bankalara ait olan kredi kartlarınız ile ödeme yapabilirsiniz; bunun dışındaki bankaların kartlarıyla ödeme yapılamadığını da belirtelim.

Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Trafik cezası sorgulama üç farklı yolla yapılabilir. Bunlar;

  1. EGM Trafik Cezası Sorgulama sayfasına gitmek için tıklayınız.
  2. E-Devlet Trafik Cezası Sorgulama sayfasına gitmek için tıklayınız.
  3. GİB Trafik Cezası Sorgulama sayfasına gitmek için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Evde Kibrit Paketleme Yaparak Para Kazanma başlıklı makalemizde Ek iş 2014, ek iş imkanları ve ek iş yapmak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*