Vergi Kimlik No Sorgulama

Vergi Kimlik No Sorgulama

Gelir İdaresi Başkanlığı vergi gelirlerinin düzenlemesi, toplanması ve takibi görevini yürüten bir kurumdur. Başkanlık gelişen teknolojiye uyum sağlamak, vatandaşların işlemlerini daha hızlı yapabilmeleri için İnternet Vergi Dairesi uygulamasına geçti. Vatandaşların evden, cepten internetten işlemlerini yapabilmeleri için başlatılan İnternet Vergi Dairesi üzerinden vatandaşlar birçok zaman alan prosedürlerden, vergi daireleri, gereksiz iş yükünden kurtuldular. Aynı zamanda kağıt israfını ortadan kaldırarak milyonlarca ağaç kesilmekten kurtulmuştur.

Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi üzerinden mükelleflerin oturduğu yerden yapacağı birçok sorgulama ve işlem bulunuyor. Mükellefler İnternet Vergi Dairesi üzerinden “Vergi Kimlik No Sorgulama” başlığını tıklayarak işlem yapabilirler.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın Vergi Kimlik No Sorgulama hizmetini hayata geçirmesiyle kişiler, kurumlar işlemlerinin takibini artık kısa sürede internetten yapabilmekteler. Mükelleflerin vergi durumlarını görmek istediklerinde internetten e-vergi levhasına ulaşma imkânı bulabilmektedir.

Teknolojinin hayatın her alanına girmeye başlamasıyla Gelir İdaresi Başkanlığı vergi ile ilgili tüm işlemleri elektronik ortama taşıyarak internet vergi dairesi uygulamasını hayata geçirmiştir.

Mükelleflere büyük kolaylık sağlayan internet vergi dairesi, vergi dairelerinin iş yükünü de hafifleterek ülke ekonomisine de katkı sağlayan bir uygulamadır. 

Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi “Vergi Kimlik No Sorgulama” için tıklayınız​ 

Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak sorgulayan kişinin;TC kimlik numarası, Adı Soyadı, Baba Adı, Doğum Yeri, Doğum Yılı bilgilerinin girilmesi istenmektedir.


Bir önceki yazımız olan Evde Kibrit Paketleme Yaparak Para Kazanma başlıklı makalemizde Ek iş 2014, ek iş imkanları ve ek iş yapmak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ