2012 Sözleşmeli Personel ve Öğretmen Atamaları

2012 Sözleşmeli Personel ve Öğretmen Atamaları

2012 Sözleşmeli Personel ve Öğretmen Atamaları

2012 Sözleşmeli Personel ve Öğretmen Atamaları

Sözleşmeli öğretmen alımı , sözleşmeli öğretmen ataması , sözleşmeli öğretmen ataması kalkıyor mu merak edilen tüm soruların cevaplarını açıklamaya çalışacağız.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık’ın yazılı soru önergesine verdiği yanıtta, devlet okullarında 2011 yılında atanan öğretmenler dahil 662 bin 307 kadrolu, 165 sözleşmeli olmak üzere toplam 662 bin 472 öğretmenin görev yaptığını belirtti. İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 60 bin 904 ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapıldığını belirten Dinçer, ücretli öğretmen görevlendirmelerinin il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılan duyuru sonucunda, dilekçe ile yapılan başvurulara göre yine il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından yapıldığını vurguladı. 632 sayılı KHK doğrultusunda mevcut sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirildiğini belirten Dinçer, şöyle devam etti: “Halen bakanlığımız kayıtlarında sözleşmeli olarak görev yapan 165 öğretmen bulunuyor. Sözleşmeli ve kadrolu öğretmenler arasında sosyal haklar yönünden herhangi bir fark bulunmuyor. Şöyle ki sözleşmeli öğretmenler de yarı yıl ve yaz tatillerinde izinli sayılıyor ve izinli oldukları sürelerde maaşlarını alıyor, doğum ve süt izni hakları bulunuyor, norm kadro kriterleri ve boş pozisyon çerçevesinde eş ve sağlık özrüne bağlı olarak yer değiştirmeleri yapılabiliyor. Bundan sonraki atama dönemlerinde sözleşmeli öğretmen alımı yapılması düşünülmüyor. Ders ücreti karşılığında görevlendirilme yapılarak öğretmen ihtiyacı giderilmeye çalışılacak.” Dinçer, ders ücreti karşılığında yapılan görevlendirmelerin.


Bir önceki yazımız olan <Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Personel Başvuru İlanı< başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. derya dedi ki:

    ocak 2012 öğretmen atamaları yapılacak mı

BİR YORUM YAZ