E-Devlet Sigorta Sorgulama

E-Devlet Sigorta Sorgulama

e-devlet-sifresi-kullananlar-dikkat-1

E-Devlet, vatandaşların online olarak resmi kurumlarla ilgili tüm işlemlerini yaptıkları platformdur. E-Devlet sayesinde birçok prosedürden, sıra beklemeden işlemlerini kısa bir sürede gerçekleştirebiliyor. E-Devlet sigorta sorgulama işlemi ile işe girenler sigortasının hemen başlatılıp başlatılmadığını, sigorta başlangıç tarihini, yatırılan sigortanın ne kadar prim üzerinden yatırıldığını öğrenmek mümkün. E-Devlet sigorta sorgulama sayfasından sigorta prim sorgulama, sigorta sorgulama, SSK emeklilik sorgulama, SSK maaş sorgulama, SSK hizmet dökümü gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştiriliyor. 

Eğer siz de elinizin altında bir bilgisayar varsa hemen E-Devlet sigorta sorgulamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden bazı işlemleri yapmak için şifreye ihtiyacını bulunmaktadır. Ancak SGK işlemlerini yapabilmek için şifreye ihtiyacınız bulunmamaktadır. Sadece TC. kimlik numarası ile sisteme giriş yaparak sorgulama yapılmaktadır. E-Devlet şifreniz yoksa PTT merkezlerinde 2 TL karşılığında temin edilmektedir. E-Devlet sitesine TC . numarasıyla giriş yaparak E-Devlet sigorta sorgulama sayfasına giriş yaparak, güncel sigorta sorgulama işlemlerinizi 4A borç durumu, 4B borç durumu ve 4C borç durumu başlığı altında inceleyebilirsiniz.

SGK Hizmet Dökümü şu şekilde alınır;

Siteyi ilk açtığımızda önümüze gelecek ekranda “TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Doğum Tarihi” bilgilerimizi giriyoruz. Sonrasında açılacak sayfada “4A Hizmet Dökümü” linkine tıklayarak, SSK Hizmet Dökümü’nü alabiliriz. SGK Hizmet Dökümü’ne “edevlet şifresi” ile turkiye.gov.tr adresinden de alabilirsiniz.

E-devlet sigorta sorgulama sistemine giriş için tıklayınız


Bir önceki yazımız olan Muhtaçlık aylığı yönetmeliği değişti başlıklı makalemizde Kimler muhtaçlık Aylığı Alabilir, kimsesiz aylığ ve muhtaçlık aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ