Hizmet Dökümü nasıl sorgulanır?

Hizmet Dökümü nasıl sorgulanır?

sgkSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çalışanlara sağlık hizmetleri, askerlik, evlenme, ölüm aylıkları, yaşlılık malüllük ölüm aylıkları bğlanması ve emeklilik güvencesi sağlayan kurumlarımızdandır. SGK kurumunda sigortalılar 4/A, Bağkurlular 4/B, Emekli Sandığı ise 4/C statüsünde değerlendiriliyor.  İşte bu statüdeki tüm SGK’lılar artık tüm işlemlerini SGK sitesinden ve şifresiz olarak e-devlet üzerinden yapabiliyor. E-devlet sitesinden daha önce şifre ile yapılan işlemler, artık şifre gerekmeden TC kimlik numarası ile yapılabiliyor. SGK,sitesinden de Hizmet Dökümü’ne bundan böyle şifresiz ulaşma imkanı sağladı.

 

SGK hizmet Dökümü almak için tıklayınız.

Hizmet Dökümü’ne ulaşmak için SGK ve e-devlet üzerindeki sorgulama ekranına tıklayın. Önünüze gelecek ekranda “TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Doğum Tarihi” gibi bilgileriniz istenmektedir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girmeniz gerekmektedir. Sonrasında açılacak sayfada hangi statüdeyseniz o bağlantıyı seçin. Örneğin sigortalı olanlar 4/A, Bağkurlu olanlar 4/B ve Emekli sandığına tabi olan çalaışanlar ise 4/C seçeneğini seçerek sorgulamaya devam edebilirler. Daha sonra“Hizmet Dökümü” linkine tıklayarak, güncel Hizmet Dökümü’nü görebilirsiniz. Hizmet Dökümü’ne “edevlet şifresi” ile turkiye.gov.tr adresinden de görebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Muhtaçlık aylığı yönetmeliği değişti başlıklı makalemizde Kimler muhtaçlık Aylığı Alabilir, kimsesiz aylığ ve muhtaçlık aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ