SSK İşveren Borç Durumu Sorgulama

SSK İşveren Borç Durumu Sorgulama

İşverenler çalışanlarını Sosyal Güvenlik Kurumuna kayıt ettirerek sigortalamakla yükümlüdür. İşverenler çalışanlarının sigorta bildirgelerini artık elektronik ortamdan yapabiliyorlar. İşverenler, çalıştırdıkları işçilerine ait sigorta prim belgelerini internet üzerinden vermeleri ve bildirimlerine ait tahakkuk bedellerini de otomatik ödeme ve internet bankacılığı yoluyla ödeyebilmeleri için oluşturulan elektronik bir portal oluşturuldu.

Daha önceleri sigorta il/sigorta müdürlüklerine gidilerek yapılan, uzun bir prosedür gerektiren bu işlemler artık e– bildirge portalından online olarak kolaylıkla yapılabiliyor.

sgk-ebildirge-giris- E- bildirge uygulaması çerçevesinde işverenlerin yapması zorunlu işlemlerin büyük çoğunluğu, internet ortamında da yapılmaktadır. İşverenler borç durumu sorgulama ve online borç ödeme ile zamandan kazanmaktadır. Bu işlemler fazla çalışanı bulunan şirketlerde İnsan Kaynakları, muhasebe departmanları tarafından yürütülmektedir.

Bu bağlantıdan SSK İşveren Borç Durumu Sorgulaması yapabilirsiniz.

SGK İşveren Borç Durumu Sorgulama Ekranından işverenler Türkiye genelinde borç durumunu sorgulanmaktadır. Sorgulama için yukarıdaki linke tıklayıp, açılacak ekranda kullanıcı adı, sistem şifresi ve işyeri şifresinin girilmesi gerekmektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ