Su Borç Sorgulama

Su Borç Sorgulama

Su-Faturası-Borç-SorgulamaSu en temel ihtiyaçlar arasındadır. Ev ve işyerlerimizde kullanılan su her ilde Su ve Kanalizasyon tarafından sağlanır. Sular idaresi vatandaşların Su tüketimini her ay, su saatlerindeki göstergeye göre fatura etmektedir. Sular İdaresi vatandaşlara götürdüğü su hizmeti karşılığında çıkarılan faturaları tahsil ederek genel giderlerini karşılamaktadır. Bu nedenle vatandaşların su faturalarını düzenli olarak ödemeleri gerekmektedir. Su faturaları online olarak öğrenilerek internetten de kolaylıkla ödenmektedir.

İstanbul genelinde su hizmeti İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi, İSKİ, Ankara genelinde su hizmetleri Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi, ASKİ tarafından sağlanmaktadır. Su Borç Sorgulama, Su Fatura Sorgulama işlemleri için e-devlet sitesinden bulunduğunuz ilin sular idaresini seçerek tüm sorgulamalarınızı online olarak yapabilirsiniz.  Su faturası borç bilgilerinizi internet üzerinden sorgulayarak ne kadar su faturası borcunuz olduğunuzu aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

Su Borcu Öğrenme, Su borcu sorgulamak için tıklayınız.

Yukarıdaki bağlantıdan büyükşehir belediyesi olan İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Adapazarı, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İzmit, Kayseri, Konya, Mersin ve Samsun su faturalarınızı sorgulayabilir, su borcunuzu öğrenebilirsiniz. Arıza bildirimi, ödeme, abonelik gibi bazı işlemleri online olarak yapabilirsiniz.

 


Bir önceki yazımız olan THY'den Öğretmenler Günü Fırsatı! başlıklı makalemizde 24 Kasım öğretmenler günü THY indirimi, Öğretmenler Günü THY Fırsatı ve THY öğretmen rezervasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ