iOS 6 Detaylı İnceleme Resimler ve Videoları

iOS 6 Detaylı İnceleme Resimler ve Videoları

iOS 6 Detaylı İnceleme Resimler ve Videoları

iOS 6 Detaylı İnceleme Resimler ve Videoları

Apple geçtiğimiz günlerde yeni sürümü olan iOs 6 nın tanıtımını yapmıştı. Bizde sizler için iOS 6 ile gelen yeniliklere göz attık. Şimdi isterseniz lafı fazla uzatmadan bu yenilikleri birlikte tekrar gözden geçirelim.

Öncelikle bu sürümün desteklediği cihazlar şöyle; iPhone 3gs, iPhone 4, iPhone 4s, iPod 4, iPad 1, iPad 2 ve iPad 3 yani Yeni iPad ve muhtemelen bu sene çıkması beklenen iPhone 5.

Ben bu tanıtımı hazırlanırken iPad 2 kullandım bu sebeple Siri gibi bazı yenilikleri alıntı ile göstereceğim. İlk olarak sizlere ios 6 yüklemesi sonrası ekran görüntümü paylaşmak istiyorum.

Evet bahsettiğim gibi Siri artık iPad 3 cihazını da desteklemekte ve Siri gerçekten oldukça başarılı bir asistan haline gelmiş durumda. Siri artık hemen hemen her soruya cevap verebiliyor. Apple konferans sırasında verdiği bir örnekte iki basketbolcunun boylarını bile kıyasladığını göstermişti bizlere.

Bir diğer yenilik ise Facebook eklentisi. Bu eklenti sayesinde ios 5 ile gelen Twitter eklentisinde olduğu gibi fotoğraf ve yazı paylaşımını anında ve kolayca yapabiliyorsunuz. Bildirim merkezine gelen bir bölüm sayesinde ise Facebook gönderisi yazabilmek artık çok kolay.

Bu bölümde Facebook ya da Twitter bölümlerinden birine dokunduğunzda karşınıza gelen ekran yardımıyla paylaşım yapabiliyorsunuz.

Diğer yeniliğimiz ise “Do Not Disturb” seçeneği. Bu seçenek sayesinde sürekli gelen arama ve mesaj bildirimlerinden kurtulmuş oluyorsunuz. Ayarlar menüsünden Rahatsız Etme seçeneğini aktif ettiğiniz zaman saatimizin yanında bir ay simgesi beliriyor ve bildirimler artık bizi rahatsız etmiyor. Uygulamanın diğer bir güzel özelliği ise istediğiniz kişilerin aramalarını seçenek açıkken bile görüyor olmanız. Bu sayede sadece beklediğiniz kişilerden gelen arama bildirimlerini görebileceksiniz.

Bir diğer yeniliğimiz ise Saat seçeneği artık iPad’te mevcut. Daha önceleri ek programlarla sahip olduğumuz Alarm ve Kronometre özellikleri de ios 6 sürümüyle iPadimize yüklü olarak geliyor.

Aynı zamanda Dünya haritası üzerinde eklediğimiz merkezlerdeki saat ve hava durumunu da kolayca görebilmemiz mümkün.

Diğer yeniliğimiz ise, ios 5 sürümüyle entegre olarak kullandığımız Emoji ikonları artık daha çeşitli. Bir çok yeni simge ios 6 ile eklenmiş şekilde geliyor.

ios 6 ile gelen diğer bir yenilik ise; tam Türkçe klavye desteği. Bunun anlamı artık klavyemizde Türkçe karakterler olan ı, ş, ç, ö, ğ gibi harfleri görebiliyoruz.

Diğer yeniliğimiz ise indirdiğimiz uygulamaların üzerine gelen YENİ etiketi sayesinde yüklediğiniz programların hangisini daha denemediğinizi kolayca görebiliyorsunuz.

iOS 6 ile gelen diğer bir yenilik ise mesajların yanında kullanıcı profili için belirlediğiniz fotoğraflar beliriyor.

Harita konusunda büyük bir yeniliğe imza atan iOS 6 sürümüyle birlikte Google Map kullanımını bırakan Apple artık kendi haritasını kullanmaya başladı.

Apple bu harita uygulamasının içinde TomTom alt yapısını kullanan bir navigasyon programına da yer vermiş.

Safari uygulamasında da büyük yenilikler mevcut. Adres çubuğunun hemen solunda bulunan oklu simgeye tıkladığımız zaman paylaşma seçenekleri bulunan bir menü karşımıza çıkıyor. Bu menü içerisinde Kopyala, Yer İmi Kaydet ve Yazdır gibi seçenekler de  mevcut.

Yine ayna bölümde bulunan bulut simgesine bastığınızda iCloud kullandığınız diğer cihazlarınızda açık olan sayfaları görebiliyor ya da bu cihazlardan kaydettiğiniz sayfaları okuyabiliyorsunuz.

Diğer bir yenilik ise tamamen farklı bir arayüz kullanılan Appstore uygulaması. Bu uygulama iTunesile entegre şekilde çalışıyor ve oldukça kullanışlı hale getirilmiş.

Evet yeni sürümün 200′e yakın yeniliğinden sadece göze çarpanları sizler için incelemedik. iOS 6 sürümü şu


Bir önceki yazımız olan Galatasaray Transferi Demba Ba Kimdir ? Kariyeri Golleri başlıklı makalemizde Demba Ba Biyografisi, Demba Ba golleri ve Demba Ba golleri izle hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ