Yasaklı Sitelere Giriş 2014

Yasaklı Sitelere Giriş 2014

2014 yılında yasaklı sitelerin olması hepimizin canını sıkıyor. Ancak bu gerçeği kabullenmek yerine özgürlüğümüzü bilgimizle ve becerimizle geri kazanıyoruz. Ekibimiz sizler için yasaklı sitelere giriş yöntemlerini araştırdı ve en basit anlatımla sizlere sundu.

Engellenmiş ya da yasaklanmış sitelere girmek için 4 farklı yöntem var. Bunların her birinden kısaca bahsedelim, siz de kendinize uygun olanı seçip, kullanabilirsiniz.

  1. DNS Değiştirme Yöntemi: Bu yöntem en yaygın yöntemdir. Az da olsa bilgisayar bilgisi gerektirir. DNS değiştirme yöntemi ile ilgili resimli anlatım için tıklayın.
  2. HotSpot Shield: Yasak sitelere giriş programları arasında önemli bir yere sahip olan bu programı indirmeniz ve kurmanızın ardından engelli sitelere girebilirsiniz. Programın reklamlı/reklamsız yani ücretli/ücretsiz 2 sürümü vardır. Ücretli sürümünde reklam yoktur, daha hızlı çalışır ve 7/24 teknik destek vardır. Reklamlı yani ücretsiz sürümü ise sörf yaparken başka reklamlar ile karşılaşmanızı sağlar.
  3. UltraSurf: Bu programın en önemli farkı kurulum istememesidir. Sadece 2MB olan bu dosyayı indirirsiniz yasaklı sitelere girişve kurulum yapmanıza gerek olmadan yasak sitelere girmeye başlayabilirsiniz. Çok pratik ve hızlı bir çözüm olan UltraSurf programını indirmek için tıklayınız.
  4. Hosts Dosyası Değiştirme: Bu yöntem az sayıda sitenin yasaklı olduğu dönemlerde oldukça etkindi. Çünkü site bazlı yapılan bir sansür açması mevcut. Girilecek olan sitelerin IP adreslerini değiştirerek engelleme kalkıyor. Ancak şu anda çok sorunlu bir yöntem, kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Yukarıdaki yöntemler ile özgürce, yasaksız sörf yapabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan 2014 Dünyanın En İyi kaleciler Sıralaması Kimler? başlıklı makalemizde 2014 Dünyanın En İyi kaleciler Sıralaması Kimler, 2014 en iyi kaleciler ve avrupanın en iyi kalecileri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Osman Yasaklı dedi ki:

    Bu bilgiler çok faydalı oldu. Sayenizde yasaklanmış sitelere güzelce giriş yapabiliyorum.

BİR YORUM YAZ