Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Elemanı alım Başvuru İlanı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Elemanı alım Başvuru İlanı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Elemanı alım Başvuru İlanı

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin yukarıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile 31.07.2008 tarihli ve 26953 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde öğretim elemanı alınacaktır.

UZMAN KADROSUNA BAŞVURU İÇİN ARANACAK ŞARTLAR :

A- GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR :

1- 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2- Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılacak her türlü atamada son 3 (üç) yıllık ALES’ten (mezun olunan alanda) en az 70 puan almış olmak.

3- Lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 (iki) yıl tecrübeli olmak.

4- Yüksek Lisans (Alanında) mezunlarında tecrübe şartı aranmayacaktır.

5- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.

6- Not dönüştürmelerinde YÖK Başkanlığının dönüştürme tabloları dikkate alınacaktır.

B- MUAFİYET:

Doktorasını tamamlamış olanlar, 29.06.2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, bu yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav; Öğretim Üyesi Yetiştirme Projesi kapsamında, Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kontenjanlarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz.

C- BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER :

1- Başvurdukları bölüm/anabilim dalı/program adı, kadro unvanı,kadro derecesi, yazışma adreslerini ve telefon numaralarını belirten dilekçe ile Başvuru Formu (http://www.karatekin.edu.tr) adresinden temin edilebilir. (Örnek Dilekçe ve Başvuru Formu ilan metninin altında bulunmaktadır)

2- Lisans diploma örneği (Onaylı)

3- Lisans transkript belgesi (Onaylı) (Not dönüştürmelerinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına ait dönüşüm tabloları esas alınacaktır)

4- Ales belgesi fotokopisi

5- Var ise Yüksek Lisans Belgesi (Onaylı)

6- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

7- 2 adet vesikalık fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş)

8- Askerlik durum belgesi (Erkek adaylar için) (Onaylı)

9- Savcılık belgesi (Onaylı)

10- Hizmet Belgesi (Daha önceden kamuda çalışmışlığı varsa veya çalışıyorsa) (Onaylı)

11- Özgeçmiş

12- İş Tecrübesi Belgesi (İşyeri Yetkilisince Onaylı) (Yüksek Lisans mezuniyeti olmayanlar için Alanında en az 2 yıl iş tecrübesi)

NOT : Onaylı istenen belgelerin, Resmi Kurmumlarca “Aslı Gibidir” yapılarak onaylanması yeterlidir.

Başvurular Çankırı Karatekin Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne Şahsen veya Posta yoluyla yapılabilecektir.

Süresi içinde yapılamayan, postadaki gecikmeler ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru evrakları iade edilmeyecektir.

Ön değerlendirme sonuçları ve kesin sonuçlar Üniversitemiz web adresinde yayınlanacak olup bu aynı zamanda tebligat niteliğinde olacaktır. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

BAŞVURU ADRESİ :

Çankırı Karatekin Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü

Yeni Mahelle Taşmescit Karşısı 18200 Merkez / ÇANKIRI

Tel: +90 376 213 11 95 +90 376 213 42 01

FAKÜLTELERİN TALAŞLI ÜRETİM BÖLÜMÜ MEZUNU OLMAK VE CNC TEZGAHLARI VE İMALAT TEKNİKLERİ KONUSUNDA DENEYİMLİ OLMAK. Uzman 1 07 Mart 2012
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Mezunu olmak. VB/VB.net, ASP/ASP.NET,SQL, veri tabanı, Web tabanlı yazılım geliştirme konusunda deneyimli olmak. Uzman 1 07 Mart 2012

Bir önceki yazımız olan Çukurova Üniversitesi Öğretim Elemanı Personeli Alım İlanı Başvurusu başlıklı makalemizde Çukurova Üniversitesi Öğretim Elemanı alımı, Çukurova Üniversitesi Personel Alımı ve Çukurova Üniversitesi personel alımı başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. arif akyapı dedi ki:

    ben açıköğretim 2 sınıfı tayım universiteye girebilirmiyim

BİR YORUM YAZ