Ücretsiz Vatandaşlık Veren Ülkeler 2017

Ücretsiz Vatandaşlık Veren Ülkeler 2017

Vatandaşlık Veren Ülkeler

Bir ülkeye göçmen olarak gitmek ve oyun kendi vatandaşını almak sanıldığı kadar kolay değildir. Birçok ülke zorlu şartlar sunarak ve yüklü miktarda paralar isteyerek vatandaşlık vermektedir. Bunca zorluk çıkaran ilçelere rağmen parasız vatandaşlık veren ülkeler de mevcuttur.

İngiltere

Parasız olarak vatandaşlık veren ülkelerden biri de İngiltere’dir. Avrupa Birliği’nin temelinde olan İngiltere Avrupa Birliği’nden ayrılmasına rağmen hala cazip ve gözde olan bir ülke olarak dikkat çekmektedir. 1963 yılında yapılmış olan Ankara Antlaşması ile ülkemizden yapılan başvurularda gerekli şartların sağlanması halinde parasız vatandaşlık veren ülkelerden biridir. İngiltere’den parasız vatandaşlık almak için bir kişilik bile olsa bir ticari işletme kurmak yeterlidir. Bunun dışında zorluk çekmeden günlük yaşam içerisinde hayatını devam ettirebilecek kadar İngilizce bilmek de aranan şartlar arasında bulunmaktadır. İngiltere’de iş kurmak için yeterli birikme sahip olanlar ve gerekli diğer şartları taşıyan kişiler İngiltere’nin cazip yaşantısına dahil olabilirler.

İspanya

İspanya maddi kriz yüzünden üyük sıkıntılar çeken İspanya, ülke sınırları içerisinden 500.000 euro vererek gayrimenkul satın alan kişilere önce geçici olarak oturum izni verdikten sonra satın alınan gayrimenkulün belli bir süre satılmaması şartı ile kalıcı oturum izni ve son aşamada ücretsiz vatandaşlık veren ülkeler arasında yer almaktadır. Avrupa’nın en çok turist çeken ülkelerinden biri olan İspanya uygun şartları taşıyan kişiler için cazip bir seçenek olmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri her sene Green Card çekilişi ile ücretsiz olarak vatandaşlık imkanı sunmaktadır. Green Card çekilişinde Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamaya hak kazanan talihli  kişiler 5 yıllık süre içerisinde en az 2.5 sene Amerika’da ikamet ederlerse Amerikan vatandaşlığı almaya hak kazanırlar.


Bir önceki yazımız olan Memurlara erken emeklilik müjdesi başlıklı makalemizde Disiplin cezası affı, Emeklilere maaş promosyonu ve erken emeklilik hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ